Tootjad

Kliki kaardil piirkonnale, et näha meie koostööpartnereid!

harjumaa laanevirumaa idavirumaa 4 jogevamaa tartumaa polvamaa vorumaa jarvamaa 10 viljandimaa parnumaa raplamaa saaremaa hiiumaa

Retseptid

Küülik glögivannis

Talv ilma küülikupraeta? Nojah! Aga koos sellega? Otse loomulikult! Vabalt kasvanud küülikust valmistatud praad või hautis on ülimaitsev. Liha on õrn, kahvliga luudelt lahti murdes on näha silkamisest või kasvõi sügisese päikese käes ringutamisest tugevaks saanud lihased. Täpselt just sellised, mis vajavad maitsemeelte ergutamiseks väikest suplust aromaatses hõõgveinis.

1 küülikurümp
50 g võid
2-3 sibulat
3-4 dl kanapuljongit
3 dl glögi või hõõgveini
200 g võis praetud metsaseeni (väga hästi sobib külmutatud või hoidistatud
seenesegu)
1 tl jahu + 1 tl pehmet võid
soola, pipart
hakitud peterselli

Tükeldage küülik parajateks paladeks ja pruunistage tükid võis. Tõstke liha hautamispotti, praadige ka tükeldatud sibul pannil allesjäänud võis ning lisage küülikule. Valage juurde puljong ja glögi ning laske keema,
vajadusel riisuge vaht. Alandage kuumust ja hautage, kuni liha on
poolenisti pehme. Vajadusel lisage kanapuljongit. Lisage nüüd seened ning hautage edasi, kuni liha on pehme. Tõstke küülikutükid serveerimisnõusse.
Segage jahu ja pehme või ühtlaseks massiks, lisage see hautamisleemele ning kloppige hästi läbi, et kaste jääks ühtlane. Valage kaste üle lihatükkide, riputage peale hakitud petersellilehti ja serveerige koos aurutatud köögiviljadega.

Retsepti autor Ülle Jukk

http://peenrarott.blogspot.com