Meie eesmärk

Müüme
Eestimaal kasvatatud ja
kohalikest toorainetest
toodetud kaupa

Tootjad

Kliki kaardil piirkonnale, et näha meie koostööpartnereid!

harjumaa laanevirumaa idavirumaa 4 jogevamaa tartumaa polvamaa vorumaa jarvamaa 10 viljandimaa parnumaa raplamaa saaremaa hiiumaa

Nõuanne

Väärtuslikud terviseturgutajad mesilastelt

 

Õietolm, suir, kaanetis ja taruvaik – need on väärtuslikud terviseturgutajad mesilastelt, millega mesinikud mett rikastavad.  Tutvustame,  millest nad koosnevad, milline on nende väärtus ja kuidas kasutada.

Suir on mesilaste leib ja nad valmistavad seda õietolmust. Suira kõige suurem väärtus meile on võime käivitada eneseraviprotsessid organismis. Rikkalik vitamiinide, makro- ja mikroelementide (raud, magneesium jt), asendamatute aminohapete ja rasvhapete jt bioaktiivsete ainete sisaldus teeb suira mitmekülgselt kasulikuks, mida hindasid juba ammustel aegadel ka Hiina ja Tiibeti arstid.

Et suir toimiks raviva ja tervendavana, tuleb seda tarbida meega segatuna ning mäluda võimalikult kaua. Vett ei tohi peale juua! Soovitatav annus on 1–1,5 tl (6–9 g) kolm korda päevas 20 minutit enne sööki. Lähemalt saad lugeda: Remedyway, Vaido Mihkelsoo 

 

Õietolmul on meie tervise turgutamiseks tõeliselt palju kasulikke omadusi. See sisaldab rohkelt valke, mis sisaldavad kõiki aminohappeid, sh asendamatuid, mida on vaja rakkude uuendamiseks ja ülesehituseks. Asendamatuid aminohappeid on õietolmus viis-kuus korda rohkem kui loomalihas või piimas. Õietolmus on 28 keemilist elementi ja rohkelt bioaktiivseid aineid (ca 50), mis mõjuvad soodsalt paljude haiguste korral.

Õietolmu on soovitav tarvitada 2–8 grammi (1–3 teelusikatäit) päevas. Seda tuleb võtta hommikul ja päeval, kuid mitte õhtul, sest õietolmu ergutav toime ei lase uinuda. Soovitav on õietolmu eelnevalt leotada keedetud vees (2-3 tundi, aeglaselt segades), sest tolmuteradel on küllalt tugev kest. Õietolmu võib segada ka pudru või kohupiima hulka.  Loe lähemalt siit. 

 

Taruvaiku peetakse inimese üheks parimaks organismi biostimulaatoriks. Põhilised komponendid, millest mesilased taruvaiku valmistavad on vaigulised, palsamitaolised eeterlikud ained, mida mesilased korjavad kase, haava ja papli pungadelt, selliseid aineid eraldavatelt taimedelt ning mida saab mesilane õietolmu terakeste ümbertöötlemisel. Taruvaiku valmistavad mesilased taru steriliseerimiseks. Taruvaigus on väga palju makro- ja mikroeelemente, antioksüdante ning peaaegu kõiki vitamiine ja asendamatuid aminohappeid.

Taruvaik toimib paljudel juhtudel tugevamalt kui sünteetilised antibiootikumid ja on surmav 100 erinevat liiki bakteritele, viirustele ja seentele. Tal on valuvaigistav toime, neutraliseerib organismi tunginud kahjulikud ained ja ennetab vähi tekkimist. Taruvaiku kasutatakse näiteks tõmmiste, tinktuuride, veelahuste, pastade, kreemide, salvide, võide valmistamiseks ja veel paljuks muuks.

Taluturul on müügil Otepää mesiniku taruvaik 10g pakikestes. Tinktuuri ehk proopolise valmistamiseks lisada ühe paki sisu 100-150 ml kangemasse alkoholi (vähemalt 86%, lahjemas taruvaik ei lahustu) ja sulgeda õhukindlalt. Hoida pimedas, vahepeal loksutada, nõnda 10-14 päeva. Enne kasutamist lahus kurnata. Kasutatakse nii välis- kui seespidiselt. Loe proopolise kasutamise kohta lähemalt siit.

Pulbristatud taruvaiku tarvitatakse päevas profülaktiliselt 2–5 grammi, tervendamise eesmärgil 5–10 grammi. Kindlasti tuleks pulbrit segada mee ja/või suiraga, et organism omastaks paremini kasulikke aineid ja toime oleks tõhusam. Seda võiks tarvitada kolm korda päevas mitte hiljem kui 20 minutit enne põhilisi söögikordi. Suuremal kogusel on eriti tugev bakteritsiidne toime. Rohkem saab taruvaigu kohta lugeda Remedyway, Vaido Mihkelsoo 

 

Kaanetis ehk kärjekaanetis on valmistatud vahast, taruvaigust ja õietolmust, lisaks on juurde lisatud mitmeid bioaktiivseid aineid. Kaanetisega sulgevad mesilased meega täidetud kärjekannud, see kaitseb mett tolmu ja mikroorganismide eest. Enne mee vurritamist lõigatakse meekärgedelt kaanetis ära, nii avatakse kärjekannud. Maha lõigatud massi nimetataksegi kaanetiseks.

Kaanetisel on väga palju ravivaid omadusi. Eriti efektiivselt toimib kärjekaanetis viiruste ja bakterite poolt tekitatud haiguste ravimisel ninakoopas, ülemistes hingamisteedes ning seedetraktis. Kärjekaanetist on soovitav närida kolm korda päevas söögikordade vahel (ca 1-2 tundi peale sööki) ühe tee- või supilusikatäie kaupa. Kärjekaanetist tuleb tarvitada järjest pideva kuurina 1-3 nädalat. Profülaktikaks piisab ühest teelusikatäiest kärjekaanetisest päevas. Kärjekaanetise manustamine on lihtne ja stressivaba ning see on maitsev!
Lähemalt saad lugeda siit: Remedyway, Vaido Mihkelsoo

 

Taluturult saab osta järgmiste ettevõtete meetooteid:

Otepää mesinikult on mesi taruvaiguga ja hea valik tavalist mett. Kaanetisega mett saab jälle sügisel.
Sangaste mee poolt on kõik variandid eraldi.
Viira talu ehk Remedyway OÜ-lt saab osta erinevaid ja unikaalsete retseptide alusel väljatöötatud väärtuslikke meesegusid, näiteks ApiApteek, Toorleib jpt.
Villagu talutoodetest on Taluturul Astelpaju jahu meega ning Mahetargalt mesi astelpajuõliga.