[random-image attachmentids="47,49,50"]

Meie eesmärk

Müüme
Eestimaal kasvatatud ja
kohalikest toorainetest
toodetud kaupa

Tootjad

Kliki kaardil piirkonnale, et näha meie koostööpartnereid!

harjumaa laanevirumaa idavirumaa 4 jogevamaa tartumaa polvamaa vorumaa jarvamaa 10 viljandimaa parnumaa raplamaa saaremaa hiiumaa

Uudised | Kroonika | Galerii

Eesti Toidu Pidu Lõunakeskuses 26.09. kell 12-17

Täpselt sel päeval möödub Taluturu avamisest 5 aastat ja üks kuu. Kiiresti on see aeg möödunud ja tore, et sel laupäeval tulevad kokku inimesed, kes palju on panustanud Taluturu arengusse ja kestmajäämisse.

Peol pakuvad kaupa ja tutvustavad oma tooteid Nopri Talumeierei, Põhjala Teetalu, Luke Farmimeierei, Mahetark, Järveotsa vutifarm, Bacula, Taarapõllu talu, Must küüslauk ja Rõngu Pagar.

Muhe Mahe Delikatess-köögivilja põnevate juurikaliste kohta saab infot otse kasvatajatelt. Saate mekkida maitsvat suppi ja selle kiireks valmistamiseks uudispaki kaasa osta. 

Palu talust tuuakse turule kartul. Perenaine Heili Pärnalaas annab ülevaate erinevatest kartulisortidest, mille maitseomaduste ja kasutusviisidega saab tutvuda.

Meelis Värniku viinamarjad Võrumaalt on oodatud igal sügisel. Selle aasta jahe kevad ja suvi on viinamarjade valmimist tublisti aeglustanud, kuid Eesti Toidu Peol on maitsmiseks viinamarjad laual.

Jorma Riivald  ja Maanu Tafenau on Otepääl asuva restorani Mr. Jakobi peakokad, keda me oma Taluturul ikka ja jälle kohtame. Meie peo jaoks valmistavad nad  Nuustaku Notsu sealihast hõrgud road.

Eda Veeroja suitsusaunasingi maitse püsib mälus veel hulk aega pärast söömist. Sel laupäeval on võimalus mälu värskendada, sest Eda on oma sinkidega meie peol kohal.

Hea koostöö on meil Põlva Talupoe perenaise Eve Veskiga. Pirukad, saiakesed, küpsised – kõik on saadaval sel peol.

Ülle Jukk on toidublogija, kelle originaalretseptid on meie Taluturu kodulehel. Ülle pakub meekooki, sibulapirukat, suvikõrvitsa keeksi ja kõrvitsapaid. Julgetele, uudishimulikele ja teadlikele on maitsmiseks kaerakile. Kas ja kuidas me võtame vastu, midagi nõnda arhailist eesti köögist, saame teada.

Lapsed saavad joonistada ilusa pildi teemal “Minu eesti toit”. Iga pildi joonistaja saab pannkooki moosiga ja selle juurde juua Nopri talu piima. 10 parimat joonistust lähetatakse ülevabariigilisele võistlusele.

Lõunakeskuse Taluturg ootab Eesti Toidu Pidu. Lõunakeskuses on samal ajal veel kaks Eesti Toidu Peo üritust: kaubamärgi Ehtne Talutoit tutvustus ning Meemess. Tasub tulla!

 

generic tablets cipro 750 mg for sale without prescription